Category: 
Sort by: 

Ellis, Eddie Principal
Rivers, Sybil Assistant Principal
Nolen, Hunter Assistant Principal (TSA)

Baker, Kenneth 6th/7th Grade ESE
Brockner, Gerald 8th Grade U.S. History
Brown, Charles 7th/8th GradeESE
Cannon, Amy 8th Pre-Algebra/Algebra 1 Honors
Castleberry, Jeremiah 7th GradeMath/Intensive Math
Charles, Greta 7th Grade Reading/Intensive Reading
Cianelli, Kimberly 6th Grade Reading/Intensive Reading
Crawford, Glenda 7th Grade Civics/Grammar
Cross, Brad PE 6th, 7th & 8th Grade and Head Football Coach
DeWitt, Steve 7th Grade Math /Intensive Math
Domen, Kevin 7th/8th Grade Alt. Ed.
Edenfield, Charlotte 8th Grade Language Arts
Eller, Ellen 7th Grade Social Studies/Civics
Elliott, Carla School Counselor
Ephriam, D'Leisha PE Grades 6-8
Fisher, Lindsay 7th Grade Language Arts
Gammons, Daren 6th-8th Grade Computer Ed.
Gillette, Cedric 8th Grade US History
Godwin, Martha 8th Grade Science
Godwin, Sherri 7th Grade Language Arts
Goodson, Dee Dee 6th Grade Language Arts
Griffin, Brittany 6th Grade Math/Intensive Math
Hamilton, Kenneth 6th Grade Science
Hinson, Mary 8th Pre-Algebra/Algebra 1 Honors /Department Chairperson
Hobbs, Lynn 8th Grade Reading/Intensive Reading
Jeter, Jena 7th Grade Science /Learning Strategies
Kleiser, Nichole 8th Grade Reading/Intensive Reading
Leslie, Barbara 6th Grade Social Studies
Maldonado, Elnath Art
Merrifield, Charlene Media Specialist
Mock, Kimberly 6th Grade Reading/Intensive Reading
Moore, Sarah 7th Grade Science
Moss, Amy 7th Grade Reading/Intensive Reading
Nolen, Hunter Assistant Principal (TSA)
Sarah, Katherine 8th Grade Language Arts
Shouse, Joy 6th Grade Language Arts
Sims, Robert 8th Grade Science/Learning Strategies
Spencer, Mareta Assistant Band Director 6th-8th Grade
Tanner, Wayne 6th Grade Science/Learning Strategies
Taylor, Blaire 6th Grade Social Studies
Tocci, Bennett 6th Grade Math/intensive Math
Toole, Sam Band Director 6th-8th Grade
Tucker, Amber School Counselor
Wilson, Andrew PE Grades 6-8

Beasley, Wayne SRO
Brock, Clinton ESE Paraprofessional
Ellis, Cathy Paraprofessional/Media Center
Highsmith, Gina Custodian
Hunter, Resa Secretary
Mader, Shelia Paraprofessional/ISS
Moore, Gloria Bookkeeper
Myrick, Jeanette Custodian
Newton, Augusta Custodian
Pope, Kenneth Custodian/Yard Care/Building Care
Porter, Faith Data Entry Operator
Robinson, Mianca Paraprofessional/Office
Roulhac, Idell Custodian
Scott, Jeanette ESE Paraprofessional
Seiss, Doreen Cafeteria Manager
Smith, Wayne Maintenance
Stone, Rhonda ESE Paraprofessional